четвер, 14 березня 2019 р.



Щорічно 22 березня весь світ святкує Міжнародний день води. Ідея проведення Всесвітнього дня водних ресурсів (World Day for Water або World Water Day) вперше прозвучала на Конференції ООН з охорони навколишнього середовища та розвитку, яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй, прийнявши резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Відповідно до рекомендацій Конференції ООН з охорони навколишнього середовища та розвитку цей день почали відзначати з 1993 року.
         Щорічно одна з установ ООН призначається координатором заходів Всесвітнього дня водних ресурсів і відповідає за просування нової теми під керівництвом Адміністративного комітету з координації. Держави покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведенню конкретних дій на національному рівні.              Щороку ця тема викликає все більше уваги, адже нині, за даними ООН, через забруднену воду гине більше людей, ніж через війни та інші види насилля. Всесвітня організація охорони здоровя підрахувала:
  •           1,1 млрд. людей у світі не мають доступу до безпечної питної води (це біля 1/3 всього людства) та 2,6 млрд. людей не забезпечені умовами санітарії;
  •          водний дефіцит відчувають 250 млн. людей в 26 країнах;
  •       щорічно 250 млн. людей страждають від хвороб, пов’язаних з дефіцитом води та 2,2 млн. людей в світі щорічно вмирають від таких хвороб;  
  •  6000 дітей щоденно вмирають від хвороб через нестачу води та відсутність санітарних умов;
  •   40% людства живе в реґіонах, що потерпають від високого рівня водного стресу.
         Щодо стану справ в Україні, то за визначенням Європейської економічної комісії ООН, держава, водні ресурси якої не перевищують 1,5 тис. м3 річного стоку на людину, вважається водонезабепеченою. За запасами води, доступними для використання в Україні, у середньоводні роки на людину припадає 1,09 тис. м3, а у маловодні – 0,62 тис. м3 води. Централізованим водопостачанням забезпечено 65% українців: 83% – у містах, 26% у сільській місцевості (за даними звіту COWI, 2002). Водою з колодязів користується близько 11 млн. громадян України. За офіційними даними, 1,8 млн. колодязів забруднені.      

   Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:
  • сприяти прийняттю відповідних заходів для вирішення проблеми забезпечення населення питною водою;
  •  інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;
  • залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.
      22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і рішень в цій сфері.
          Свідоме ставлення до проблем води є одним із показників духовної зрілості людини. Кожен із нас повинен дбайливо ставитись до природи, раціонально використовувати водні ресурси нашої держави. Це не лише покращить екологічну ситуацію, але й створить прекрасний настрій, принесе величезне моральне задоволення, викличе почуття поваги до себе та інших. Тому необхідно приділяти більше уваги екологічному вихованню молоді, адже майбутнє нашої планети – в її руках.



Немає коментарів:

Дописати коментар